הסרת חלודה מינרוסטה לטווח ארוך

אל-בר מסגריה בע"מ
אל-בר מסגריה בע"מ

כיצד מסירים חלודה מינרוסטה ? ומהי פסיבציה של נירוסטה ?

עריכה אינג' ב. אילן מהנדס בניין

פסיבציה במתכות באופן כללי היא הפיכת המתכת לפסיבית (אדישה ) למים וחמצן ,כלומר חסינה להחלדה. לצורך העניין ,גם צביעת מתכת רגילה בצבע מגן היא סוג של פסיבציה וכמו כן גלוון של מוצרי פלדה .

כשמדובר בנירוסטה ,ישנן שתי גרסאות מקובלות למונח פסיבציה: התקן האמריקאי הבינלאומי מגדיר שפסיבציה היא ניקוי כימי של ברזל חופשי ומזהמים מפני הנירוסטה באמצעות ממס מיוחד (חומצה מדוללת וכיו"ב ), וזאת על מנת לשפר היווצרות ספונטנית של שכבת ההגנה על פני הנירוסטה בעת החשיפה לאוויר.

גרסה נוספת מגדירה פסיבציה כתהליך משולב: בשלב ראשון הסרת ברזל חופשי וזיהומים מפני הנירוסטה באמצעות ממס ולאחר מכן טבילה בחומצות המעודדות ומזרזות את יצירת שכבת ההגנה.

יש בשוק חברות המציעות כימיקאלים  המבצעים את הפעולה בו זמנית כלומר ניקוי החלודה והמזהמים וזירוז יצירת שכבת ההגנה בו זמנית .

הסרת הברזל החופשי מפני השטח,פירושו פחות ברזל ופחות ברזל פירושו יותר כרום ויותר כרום פירושו הגנה טובה יותר כנגד חלודה המגדילה את ריכוז הכרום ביחס לברזל ובכך מעודדת יצירת שכבת תחמוצת כרום.

על מנת לקבל שכבת הגנה יש צורך בריכוז כרום מעל 10.5 אחוז ביחס לברזל .ככול שהניקוי לא יהיה ראוי ומקצועי לא תיווצר הגנה אחידה ראויה , ו/או יהיה עיכוב משמעותי ביצירת שכבת ההגנה.

לנירוסטה עמידות בפני חלודה בגלל שהיא מכילה כרום. הכרום, בנוכחות אוויר (חמצן), יוצר סרט דק של תחמוצת כרום על פני הנירוסטה המגן בפני חלודה.

אנו מניחים שהנירוסטה הגולמית שמגיעה ממפעל הייצור מוגנת באמצעות אותה שכבת תחמוצת כרום.

אבל כדי לייצר מוצר מינרוסטה אנו מפעילים מניפולציות שונות על החומר כגון : ריתוך , עיבוד שבבי, ליטוש, כיפוף, ערגול וכיו"ב .

פעולות אלה פוגעות בציפוי המגן וגם יוצרות מזהמים שונים וברזל חופשי על פני הנירוסטה שמעכבים, מאיטים ופוגעים באיכותה של שכבת ההגנה שאמורה להיווצר מחדש באופן ספונטאני.

לפיכך לאחר המניפולציות הנ"ל ,מומלץ לבצע פסיבציה הכוללת ניקוי מיוחד והסרת מזהמים וברזל חופשי ,על מנת לשחזר את שכבת ההגנה ולמצות את היכולת של הנירוסטה  להציג התנגדות גבוהה כנגד חלודה.

פסיבציה יעילה של מוצרי נירוסטה לאחר ייצור ו/או עיבוד שבבי נעשית בדרך כלל בטבילה באמבטיות מתאימות, אך כאשר מדובר באלמנטים גדולים שלא ניתן להכניס לאמבט, או במוצרים שהותקנו בשטח ולא ניתן לפרק אותם ולשלוח אותם לטיפול, ניתן לבצע פסיבציה באמצעות מריחת החומרים המתאימים בשטח .

חשוב להדגיש שבמוצרי נירוסטה שבהם התפתחה חלודה לא מספיק להסיר רק את שכבת החלודה שפגעה בסרט ההגנה הפסיבי,אלא יש לשאוף לשחזר את הסרט הפסיבי  כמה שיותר מהר.

אם נסיר את החלודה בלבד, בלי לעודד את שחזור שכבת ההגנה ניווכח שהחלודה מתפתחת שוב תוך ימים ספורים או אפילו פחות מכך, בתלות באופן הסרת החלודה.

יש המסירים את החלודה באמצעים לא יעילים ומזיקים כגון ברזלית (צמר ברזל לכלים ) או באמצעות חומצות מרוכזות או בשפשוף מכני או שטיפה בסבון.

הללו שיטות שאינן מועילות ואף מזיקות והחלודה מופיעה שוב במהרה .על מנת לקבל תוצאות טובות לטווח ארוך עלינו לטפל בחלודה ולשחזר את השכבה הפסיבית אך ורק באמצעות חומרים מיוחדים המתאימים לנירוסטה .

בסרטון שלפנינו נוכל לראות הסרה יעילה של חלודה מינרוסטה עם תוצאות טובות לטווח ארוך .

לוגו מסגריה אלבר
משנת 1973

החברה מספקת שירותים שונים למסגר, לחברות וללקוח הפרטי. השירותים שלנו כוללים: שירותי חיתוך וכיפוף פחים מסוגים שונים בעוביים שונים, ערגול פחים ופרופילים, חיתוכים בפלזמה ובלייזר בעוביים שונים, ניקוב, כרסום וחריטה, עיבוד נירוסטה ועוד.

קראו עוד אודותינו.

רוצים לקבל ייעוץ והצעת מחיר? מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
או חייגו עכשיו

השירותים שלנו

מאמרים באותו נושא

אהבתם? שתפו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
עוד מאמרים באותו נושא
מסגר

עבודתו של המסגר היא אמנות של ממש

עבודת המסגרות היא לא רק מה שאנחנו מכירים בענף הבניה כקורות תמך בבניינים, ביציקות או באלמנטים חבויים ביסודות. ענף המסגרות הוא עולם ומלואו שניתן לשלב

עבודות נירוסטה

מהי נירוסטה?

 מהי נירוסטה? נירוסטה נחשבת כיום כאחד החומרים האיכותיים ביותר אשר נעשה בה שימוש במגוון ענפים בחיים הסובבים אותנו. אנחנו מוצאים את הנירוסטה בענף העיצוב כאשר

דלתות בעיצוב אישי

דלתות פלדלת מעוצבות

דלתות פלדלת הן דלתות שעשויות מפלדה, דלתות אלו נחשבות לאיכותיות ביותר משום שפלדה הוא חומר שניחן ביתרונות רבים, זאת מעבר לעובדה שכל מי שעומד מול

מדוע נירוסטה היא חומר גלם כל כך פופולארי?

מדוע נירוסטה היא חומר גלם כל כך פופולארי?

הנירוסטה היא חומר גלם שימושי ביותר, ובשל היתרונות הרבים שמאפיינים אותה, היא הפכה להיות פופולארית מאוד. כשבוחנים את המוצרים שמיוצרים מנירוסטה ניתן לראות שהמבחר נרחב

מאחז יד מנירוסטה

הכל על מאחזי יד שמיוצרים מנירוסטה

כדי להעלות את רמת הבטיחות בעת תכנון גרם מדרגות, חשוב להקפיד על עמידה בתקנים, לבחור חומרי גלם עמידים ואיכותיים ולהתקין מאחז יד.  לצד המאפיינים של

צבע בתנור

צבע בתנור – יתרון או חיסרון

צבע בתנור בלועזית נקרא ציפוי באבקה : Powder Coatingעריכה : אינג' ב. אילן ציפוי באבקה הוא טכניקת צביעה בה משתמשים באבקה שנמסה בחום במקום הצבע

כל זכויות היוצרים בנוגע לכל חלק מאתר זה הינם של אל-בר מסגריה בע"מ ©  תנאי שימוש.

כניסה לוואטצאפ
צריך עזרה?
שלום👋
אפשר לעזור לך?