מה לבדוק כשבוחרים מנגל נירוסטה

אל-בר מסגריה בע"מ
אל-בר מסגריה בע"מ

המושג מנגל נירוסטה הוא אחד המושגים המתעתעים אשר גורמים רק לבלבול. מה שהופך את מנגל הנירוסטה למיוחד הוא לא המתכת, והוא בהחלט יכול להחליד. נירוסטה יכולה להחליד, לאבד צבע ולאבד את העמידות והנראות עם הזמן. יש עשרות סוגי מתכת נירוסטה ולכל סוג יש יכולות מיוחדות. כמו כן, ישנם הרבה סוגים של מנגלי נירוסטה בשוק, ולכן עליכם להיזהר במה שאתם בוחרים לפי איכות ועובי המתכת בין גורמים אחרים.

סוג 304 ו430 מתכת נירוסטה

הסוג הנפוץ ביותר במתכות הנירוסטה (בערך 50 אחוז מהייצור בעולם) הוא נירוסטה סוג 304. הסוג הזה משומש בין היתר למכוניות, כלי מטבח ועד עבודות בנייה. סוג 304 הוא אינו מגנטי ומוכר בהיותו עמיד לחלודה. חלק מהמנגלים מנירוסטה עשויים מסוג 304, אבל ישנם יותר מנגלים אשר עשויים מסוג 430, שהוא מגנטי ופחות עמיד לחלודה.

אחת הדרכים לבדוק מנגל מנירוסטה היא להצמיד מגנט למנגל. אם המגנט נצמד, המנגל כנראה עשוי מנירוסטה סוג 430. זה לא בהכרח דיל ברייקר, והרבה מנגלים עשויים בחלקם או ברובם מסוג 430, אבל זהו אחד האינדיקציות לאיכות כללית. יצרנים לעיתים קרובות משתמשים בתערובת מתכות לחומר ממנו מייצרים מנגל, ולכן תוודאו שאתם בוחנים את כל חלקי המנגל עם המגנט אם תירצו לדעת בוודאות.

עובי מנגל נירוסטה

אינכם צריכים לקחת סרגל אתכם על מנת לקנות מנגל גז, אבל יש כמה דרכים בכדי לקבל מושג טוב על העובי של המתכת. מתכת עבה היא יותר טובה ולא תאבד את הצבע באותה מהירות מנירוסטה דקה. אתם יכולים לקבוע את העובי של מנגל נירוסטה ממשקל המנגל וכמה קשיחה המתכת מרגישה. אל תפחדו ללחוץ על המנגל במרכז המכסה. אם המתכת לא מתעקמת עם הלחץ, המתכת ככל הנראה די עבה.

גימור הנירוסטה

רוב החלודה מתחילה מאי שלמות על משטח המתכת. חורים זעירים מאפשרים ללחות, מינרלים וכימיקלים לחדור לאכול את המתכת. מתכת נירוסטה אומנם עמידה לחלודה אך אינה חסינה בפני בעיות אלו. כשבוחרים מנגל נירוסטה, הרגישו את משטח המנגל, צריך להיות גימור חלק. ישנם גימורים שונים לנירוסטה, אבל איכות ירודה של נירוסטה אמורה לא אחידה. מתכת ירודה מגיעה ישר מהמפעל ואינה עברה גימור. משטח גמור יכול להיות חלק, אבל אמור להרגיש שווה.

הרכב החלקים

מנגל נירוסטה צריך להיות מורכב בצורה נכונה בכדי לייצר כמה שיותר עמידות לחלודה. נקודות -הלחמה- חיבור חלקי מתכות בסדרה של הלחמות קטנות- משאירים את החלקים פגיעים לחלודה בנקודות החיבור. שיטת בנייה יותר טובה היא הלחמה רציפה, והמנגלים מנירוסטה הטובים ביותר מחוברים רק בהלחמה רציפה. זהו הליך יקר והוא לא יזים על מנגלים בעלי איכות ירודה. מנגלים יכולים גם להיות מורכבים עם ברגים או מסמרים ולא בהלחמה.

מה שאתם רוצים לחפש זה חלקי מנגל שמתחברים יפה יחד בעזרת הלחמה או מוצמדים עם ברגים מנירוסטה. הכי טוב זה אם הברגים מסוג 304 (או סוג 316) ולא מגנטיים. הימנעו ממנגלים אשר מורכבים עם ברגים לא מנירוסטה, אשר יחלידו מהר. בכללי, מנגלים עם חיבורים עם מסמרים הם רעיון רע, ויש להימנע מהם.

אם אתם מוצאים את עצמכם עם מנגל גז מנירוסטה, עליכם לטפל בו. השאירו אותו נקי, השאירו אותו מכוסה והרחיקו את המתכת מכימיקלים. חומרים מדשנים אוכלים מתכות ויכולים להרוס גם את המנגלים עם האיכות הטובה ביותר.

לוגו מסגריה אלבר
משנת 1973

החברה מספקת שירותים שונים למסגר, לחברות וללקוח הפרטי. השירותים שלנו כוללים: שירותי חיתוך וכיפוף פחים מסוגים שונים בעוביים שונים, ערגול פחים ופרופילים, חיתוכים בפלזמה ובלייזר בעוביים שונים, ניקוב, כרסום וחריטה, עיבוד נירוסטה ועוד.

קראו עוד אודותינו.

רוצים לקבל ייעוץ והצעת מחיר? מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם
או חייגו עכשיו

השירותים שלנו

מאמרים באותו נושא

אהבתם? שתפו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram
עוד מאמרים באותו נושא

כל זכויות היוצרים בנוגע לכל חלק מאתר זה הינם של אל-בר מסגריה בע"מ ©  תנאי שימוש.